opis bloga

Kontakt: Aneta i Zbigniew Fons, tel. 602 865 633; 668166010, pracownia@ronczka.pl

O mnie

Moje zdjęcie

Zakochana w tym, co dawne i piękne...

Archiwum bloga

środa, 8 stycznia 2014


Co i jak robimy na warsztatach z masy plastycznej?!?
Na naszych warsztatach zawsze jest bardzo miło :) A to wszystko dzięki ludziom, którzy biorą w nich udział. Spotkaliśmy i poznaliśmy do tej pory wiele fantastycznych osób; wrażenia i atmosfera są zawsze niezapomniane!

Naszym celem jest nie tylko nauka. Pragniemy również, by osoby biorące udział w szkoleniach dobrze się bawiły i zrelaksowały. Jest to często czas na rozmowy, żarty, kawkę i słodki poczęstunek. Nie ma to nic wspólnego z godzinami nad książką i "zakuwaniem" nowych, niepojętych umiejętności.
Warsztaty z Ronczką to edukacja poprzez relaks i przyjemność!
A co robimy krok po kroku?

I. Jako organizatorzy zapewniamy naszym Drogim Uczestnikom wszystkie potrzebne materiały: po pierwsze - masę. Starannie przygotowany przez nas materiał w pracowni jest gotowy i dostępny na warsztatach, nie musimy zatem tracić cennego czasu na jego przygotowanie.

II. Krok drugi to wstępne przygotowanie teoretyczne do pracy z masą - czyli krótko zwięźle lecz na temat mówimy co można, a czego nie można robić z masą; wyjaśnimy jak należy traktować nasz materiał aby efekty były jak najlepsze.

III. Następny etap to już czysta przyjemność - czyli tworzenie! Krok po kroku uczymy, jak zrobić ozdoby, dekoracje, anioły…i co tylko dusza zapragnie. Jednocześnie pomagamy w twórczym etapie tak, by każdy wyszedł i był maksymalnie zadowolony.

W międzyczasie śmiejemy się, rozmawiamy pijemy kawkę :)

I tak przebiega pierwszy dzień pracy z masą. Każdy zabiera swoje dzieło do domu, by tam wysuszyć je przy pomocy piekarnika lub pieca.

Na warsztatach zdradzamy, jak stworzyć samemu dobrą masę, jak dobrze ją wysuszyć i przechowywać gotowe wyroby.

Pokazujemy, jak za pomocą zwykłych kuchennych sprzętów (nóż, wałek, foremki do ciastek…) stworzyć dzieło na miarę Michała Anioła.

Drugi dzień warsztatów to istne szaleństwo - kolorowy zawrót głowy! Czyli wielkie malowanie wykonanych wcześniej dzieł.
Tego dnia dostarczamy uczestnikom całą paletę barw: akryle, tempery, akwarele…dla każdego coś dobrego. Jest tez trochę złota i srebra w tubce!
Uczymy, jak posługiwać się farbami w kontakcie z masą, jak dobrać kolory, jakich pędzli używać. Oczywiście wszystko w atmosferze wesołej kawy :)

Tak właśnie przebiegają nasze warsztaty.

Każdy wychodzi z własnym dziełem; dodatkowo bogatszy o wiedzę, która można wykorzystać w dalszej edukacji (drodzy nauczyciele - to ukłon w waszą stronę).

Zachęceni do twórczego działania?

Działamy na terenie całej Polski. Chcecie relaksu i nauki w jednym? Piszcie, dzwońcie, komentujcie!!!

Warsztaty dla każdej grupy wiekowej: dorośli, młodzież, dzieci!

Po zakończeniu warsztatów każdy otrzymuje zaświadczenie ukończenia kursu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz